Nawet najładniejsze oczy powinny mieć odpowiednią oprawę. Zdrowe, długie oraz gęste rzęsy to marzenie każdej przedstawicielki płci pięknej. Niestety, natura nierzadko płata nam prawdziwe figle. Wiele przedstawicielek płci pięknej narzeka, że ich rzęsy są krótkie, łamliwe, cienkie. Na szczęście obecnie w sklepach kosmetycznych i aptekach znajdziemy specjalistyczne produkty dzięki którym rzęsy będą jak ze snu. Dobrze dobrane serum sprawi, że rzęsy staną się długie, gęste oraz przestaną wypadać. Jakie składniki znajdują się w dobrym serum do rzęs? Jak trzeba stosować takie kosmetyki?

Składniki, po które najczęściej sięgają producenci
To, jakie składniki zastosowane zostały w serum do rzęs uzależnione jest oczywiście od producenta. Wskazać można jednak te, które stosowane są bardzo często. Zalicza się do nich między innymi bimatoprost. Jest to substancja bardzo silnie stymulująca rzęsy do wzrostu. Jej dodatek sprawia, że serum skutecznie wydłuża rzęsy, a na efekty naprawdę nie trzeba długo czekać. Podkreślić należy, że substancja jest bezpieczna i jej stosowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Naprawdę często serum do rzęs zawiera też prowitaminę B5 ,a także witaminę E. Są to składniki , które wnikają głęboko w strukturę rzęs, a {w efekcie|w konsekwencji{ poprawiają ich kondycję. Rzęsy stają się wyraźnie mocniejsze, lśniące, mniej podatne na złamania. Substancją, po którą także zaskakująco często sięgają producenci takich preparatów jest kwas hialuronowy. Skutecznie nawilża on rzęsy, sprawia również, że stają się gładsze.

Doskonałe serum do rzęs ma w swoim składzie także alantoinę. Dzięki niej nie należy obawiać się podrażnień oraz zaczerwienia niezwykle wrażliwej okolicy oczu. Serum do rzęs – z uwagi na miejsce, w które się je nakłada – musi być skuteczne, ale także musi być delikatne. To z tego powodu wielu producentów stawia na wyciągi roślinne. Do tych wykorzystywanych naprawdę często zalicza się ten z tataraku , który wykazuje działanie przeciwzapalne, a także z nagietka , który korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne. Bardzo dobrze sprawdza się również ekstrakt z lnu , który chroni przed wysuszeniem skóry. Do wyciągów, które również wykorzystywane są w przypadku takich kosmetyków zalicza się te z zielonej herbaty, pszenicy, nagietka, aloesu i palmy sabałowej.
Wśród składników aktywnych chętnie używanych w produkcji serum do rzęs stosowane są również nanopetydy oraz molekuły aminokwasów. To substancje , które wzmacniają działanie wydłużające rzęsy. Sprawiają, że rzęsy naprawdę w krótkim czasie stają też zdecydowanie grubsze – https://www.przedluzanierzes.net.pl/ .

Jak szybko pojawią się efekty
Stawiając na serum do rzęs, trzeba wiedzieć, że pierwsze efekty pojawią się po około czterech tygodniach. Na pełny efekt trzeba jednak poczekać zdecydowanie dłużej, bo nawet sześć miesięcy. Jeśli jednak wybrałyśmy naprawdę bardzo dobre serum, opłaca się czekać. Rzęsy staną się bowiem długie, gęste, naprawdę mocne, a oko zyska niezwykłą oprawę.

Gdzie kupić serum do rzęs?
Kosmetyk ten bez trudu znaleźć można aktualnie w każdym sklepie kosmetycznym. Również niektóre apteki mają w swojej ofercie wysokiej jakości kosmetyki odpowiednio pielęgnujące rzęsy.

W każdym sklepie oferującym kosmetyki znaleźć można dzisiaj ogromny wybór serum do rzęs. To kosmetyk, który pokochać powinna każda przedstawicielka płci pięknej. Odpowiednio dobrany skład skład oraz regularne stosowanie sprawią, że każda przedstawicielka płci pięknej będzie mogła pochwalić się zadbanymi, zdrowymi rzęsami, które nie będą się łamały. Z całą pewnością dobre serum do rzęs to kosmetyk, po który warto sięgać nawet wówczas, gdy nasze rzęsy są w dość dobrej formie. To kosmetyk wart swojej ceny nawet wtedy, kiedy ta nie jest zbyt niska.

Dodaj komentarz