Warto wiedzieć, że zapalenie pęcherza moczowego jest typowo kobieca dolegliwością. Występuje dość często, a jego pierwszymi objawami są przeważnie uczucie lekkiego pieczenia podczas oddawania moczu. Z czasem zaczyna się coraz częstsze bieganie do toalety, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie spożywasz zbyt dużo płynów. Co najgorsze, wtedy z wielkim trudem przychodzi sikanie i towarzyszy temu silny ból cewki moczowej.
Wydawać by się mogło, że takie objawy nie są jakoś szczególnie groźne, to mimo wszystko mogą bardzo mocno utrudnić nam codzienne życie. Nie można ich na pewno lekceważyć, ponieważ w końcu doprowadzi nawet do stanu zapalnego nerek lub narządów płciowych, a to już nie są żarty.
Dobrze byłoby więc poznać sposoby leczenia tej infekcji, aby skutecznie sobie z nią poradzić i przywrócić jak najlepsze działanie Twojego pęcherza. Co więcej, jest mnóstwo domowych sposobów na to, jak leczyć pęcherz.
Przede wszystkim staraj się pic nie mniej niż 3 litry wody niegazowanej dziennie. To znacznie przyspieszy wypłukiwanie bakterii z Twoich dróg moczowych. Warto jednak wspomnianą wodę mieszać np. z sokiem z porzeczki lub połówki cytryny. Jednym z dobrych wyborów będzie zastosowanie żurawiny amerykańskiej, gdyż zawarta w niej witamina C będzie skutecznie hamowała rozwój bakterii.
Nie możesz również zapominać o ziołach, ponieważ wbrew pozorom medycyna tradycyjna bardzo dobrze sprawdza się w takich sytuacjach. W sklepach można kupić gotowe mieszanki takie jak np. Urosan fix, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu przygotować sobie napar z pokrzywy czy rumianku. Zasługa tych herbat to przede wszystkim zwiększona moczopędność i zdecydowane łagodzenie występujących objawów. Zapytaj również w aptece o tabletki ziołowe, które również znacząco przyczyniają się do sukcesu w walce z zapaleniem.
Ważne w leczeniu infekcji będzie odpowiednie wygrzanie organizmu. Warto więc leżeć w łóżku i w okolice podbrzusza dodatkowo położyć np. termofor. Tego typu zabiegi znacznie poprawiają ukrwienie błon śluzowych, ma dobry wpływ na przyspieszenie leczenia.
Kolejny dobry sposób to tzw. Nasiadówki. Na czym konkretnie polegają? Otóż do gorącej wody wlewasz napar z rumianku, zioła nawłoci, krwawnika i liści szałwii, a następnie zaparz to wszystko przez kolejne 15 minut. Na koniec siadasz w tak przygotowanej mieszance.
Prezentowane tutaj sposoby z pewnością mogą bardzo pomóc i uczynić zapalenie pęcherza moczowego i leczenie bardziej efektywnym. Niemniej jednak jeśli objawy nadal będą występowały i nie zechcą ustąpić, to wtedy konieczne będzie skontaktowanie się z lekarzem, który zleci dalsze badania.

Dodaj komentarz